j o a n n a c o r a p h o t o g r a p h y

Środa_8_sierpnia 2012


Link 08.08.2012 :: 14:32 Komentuj (12)

Zebrało nas na dokończenie naszej motocyklowej podróży po Polsce. Z racji tego, że ulewa nie pozwoliła nam dojechać do Kłodzka miesiąc temu postanowiliśmy w myśl zasady "lepiej późno niż wcale" odwiedzić ten obszar przy najbliższej okazji. Dodatkowym orędownikiem kotliny kłodzkiej był Mariusz, który jak się dowiedział, że ominęliśmy to miejsce zagroził, że cała nasza podróż zostanie przez niego unieważniona jeśli nie naprawimy tego błędu:)

Trasa: Głogoczów - Oświęcim - Mysłowice - Gliwice - Kędzierzyn Koźle - Polanica Zdrój - Ceska Skalica - Olomouc - Ostrava - Cieszyn - Bielsko Biała - Oświęcim - Skawina - Głogoczów

Na początek mapa:Wyjechaliśmy dość późno więc przez Kłodzko praktycznie przejeżdżaliśmy nie zwiedzając. W kolejny dzień wybraliśmy się w Góry Stołowe (Szczeliniec, Błędne Skały) i na rundkę po ciekawszych miejscach w okolicy. Nie da się ukryć, że jest tu różnorodnie jeśli chodzi o krajobrazy. Tym bardziej, że zaczęła się pora żniw - żółte pola kontrastujące z niebieskimi pagórkami to coś cudownego. Pani u której wynajmowaliśmy pokój stwierdziła, że: "Bardzo jej miło, że ją odwiedziliśmy. Ona nie wie czemu ale krakusy nie chcą jakoś tu przyjeżdżać i nie wie dlaczego". Po jednym dniu ja już wiedziałam jaki jest powód. Pagórki nazywane tu "górami" w Krakowie nazywa się "przedgórzem" albo "pogórzem" i są dostępne na pęczki w niewielkim promieniu od Krakowa. (Przykładowo ja mam w promieniu 3 km od siebie taki widok na Beskid Makowski i Babią Górę: KLIK, a taki widok z okna na to samo: KLIK) Dla Małopolan takie widoki nie są spektakularne jak Beskid jest praktycznie na miejscu. Co nie znaczy, że nie warto tu przyjechać - wręcz przeciwnie! Kotlina Kłodzka ma do zaoferowania znacznie więcej + znacznie bardziej uporządkowaną urbanistykę więc panoramy są znacznie ciekawsze:) Kolejny dzień to powrót do domu nieco na około przez Czechy. Tu też malowniczo i rolniczo. 3 dni w Kotlinie Kłodzkiej to stanowczo za mało żeby zobaczyć chociaż ułamek tego co oferuje. Nie pozostaje nic innego jak powrócić:)

Drogi: Ciężko to ocenić: bywały i naprawdę kiepskie i całkiem w porządku. Słynna "Szosa stu zakrętów" godna polecenia w odcinku Karłów - Kudowa Zdrój. Odcinek pokonany przez nas eksperymentalnie pomiędzy Szczytnem, a Karłowem przez raczej nie dostarczał przyjemności z jazdy chyba, że ktoś lubi czuć się jak łazik podczas misji na Marsie. Po czeskiej stronie również na dwoje babka wróżyła.

Architektura: Nie ma tu takiego "małopolskiego" syfu w krajobrazie więc widoki są malownicze, miasta ładnie rozlokowane w dolinach z charakterystyczną wieżą kościoła, pałacu lub zamku jako dominantą. W miastach mających rodowód uzdrowiskowy sporo budynków pamiętających kuracjuszy sprzed ubiegłego wieku. Bardzo dużo ciekawych pałacyków w różnym stopniu zniszczenia.


Poniedziałek_20_sierpnia 2012


Link 20.08.2012 :: 18:24 Komentuj (7)

Spontaniczna sesja z sympatycznym Mateuszem, przy którym ciężko mi było odmówić sobie dużej ilości portretów i zdjęć które ode mnie dostał. Poza kadrowaniem i krzywymi nie miałam żadnej pracy:)

Model: Mateusz S.

Muzyka na dziś: Django Reinhardt & Stéphane Grappelli - Minor Swing


Wtorek_21_sierpnia 2012


Link 21.08.2012 :: 23:06 Komentuj (6)

Parę zdjęć mojej siostrzyczki Oli z Markiem, które powstały po zaledwie 15 minutach focenia:) Ot tak, bo dawno par nie było.

Muzyka na dziś: Simon & Garfunkel- Bleecker Street


Czwartek_23_sierpnia 2012


Link 23.08.2012 :: 09:44 Komentuj (8)

Portreciki z siostrzyczką Olą. Fotograficznie sporo się u mnie dzieje:) W najbliższym czasie trochę nowości się szykuje.

Muzyka na dziś: BABU KRÓL - Biała lokomotywa (Polecam teledysk. Dopracowany i spójny jak na polskie realia)
Środa_29_sierpnia 2012


Link 29.08.2012 :: 00:48 Komentuj (5)

Trasa: Głogoczów - Bobrov - Namestovo - Dolny Kubin - Ruzomberok - Banska Bystrzyca - Polomka - Poprad - Tatranska Javorina - Bukowina Tatrzańska - Nowy targ - Głogoczów

Długość trasy: 465km (wg google maps)

Słowacja zawsze jest przez nas chętnie odwiedzana. Gdy kolejny raz jedziemy do naszych południowych sąsiadów część rodziny żegna nas hasłem "znowu?". Tak znowu tam:) Gdy rano jechałam do Daniela ciemne chmury kłębiły się nad Krakowem, a Tatry były doskonale widoczne bez choćby jednego obłoczku. Dwie godziny później gdy tylko spakowaliśmy kufer zaczęło kropić ale udało nam się zgubić czarne chmury tuż za Myślenicami. Kierujemy się zakopianką na południe, a następnie przez przejście graniczne w Bobrovie i wokół zalewu na Oravie.  Gdy tylko mijamy granicę pojawiają się na horyzoncie pagórki Małej Fatry. Wyczekany widok:) Skąpane w chmurach z niebieskawym poblaskiem prezentują się niezwykle doniośle na tle majestatycznego nieba. Krótki postój w Dolnym Kubinie i ruszmy dalej przez park Narodowy Wielkiej Fatry do Bańskiej Bystrzycy. Droga ta wije się pośród malowniczych wzgórz i świerkowych lasów. Czasem spadki są tak ostre, że pojawiają sie tablice informujące o konieczności zredukowania biegów do 2-ki.  Za Niżnymi Tatrami dla odmiany piękna pogoda i równie piękne widoki. Odkryliśmy nową (dla nas) i ciekawą trasę z Telegartu do Hranovnicy. Świetne serpentyny i znakomicie utrzymane. Coś pięknego dla miłośników dwóch kółek.  W Popradzie gdzie powinna się pojawić panorama Tatr Wysokich mamy  całe niebozasnute chmurami burzowymi.  Zakładamy nasze niezastąpione przeciwdeszczówki i mkniemy dalej. Chmury zrobiły niesamowity spektakl - ich pułap był znacznie niżej od szczytów, a wierchy  oświetlało popołudniowe słońce. Zawrat w takim otoczeniu to coś wspaniałego. Niestety aparat w kufrze... Mkniemy drogą pod Tatrami i na chwilę przystajemy w deszczu by podziwiać z Tatrzaskiej Javoriny Tatry Bielskie. Po Polskiej stronie już na szczęście nie pada. Za to są gigantyczne korki powracających z wakacji, które udaje sie sprawnie ominąć:)

Niestety z racji tego, że pogoda nie dopisała dwa ostatnie widoku tutaj to zdjęcia z innych wycieczek motocyklowych zrobionych przez nas w słoneczne dni.

Załóż bloga>

___________________

Archiwum

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011

______________________

Kategorie

Akt(3)
Architektura(16)
Beauty(8)
Bodybuilders(3)
Dzieci(6)
Fashion(23)
Motocyklowe(4)
Pejzaż(30)
Pinhole(2)
Portret(25)
Przyroda(8)
Publikacje(1)
Reportaż(3)
Ślubne / Pary(7)

______________________

Linki

JOANNA CORA 500PIX
JOANNA CORA BLOGSPOT
JOANNA CORA FAN-PAGE
JOANNA CORA FOTOLOG
JOANNA CORA MAXMODELS
JOANNA CORA WIZUALIZACJE
_________________
500PX
990PX
ARCHADEMIK
BIGPICTURE
BIUROPROJEKT
DENVERPOST
IMAGE-CONSULTING
KAROL CHMURKOWSKI
MARIUSZ BOROWIEC
NAGYITAS
THE ATLANTIC
TOTALLYCOOLPIX

______________________

O mnie / Kontakt

______________________

Księga gości

______________________


Wyślij wiadomość

oglądam i polecam: agataszeliga adamkokot annajanas aster bachu blazej-witczak chata wuja freda chochel ciiiii cinemaundressed colorless danielchrzaszcz fajnamama helenaprojektuje hemlighet hemli-w-gorach

intruderownia imm islandia kinu kolczykowokwiatowo lapati lovebeer matii miastokrakow moja-fotografia mypuffs ogien pamietamy plomien pracowniawiewior soho studionavigo syrenigrod szamari wlatu zulaw

Bezprawne wykorzystanie fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących, egzekwowanym na drodze sądowej.______________________________________________________________________________powered by Ownlog.com & Fotolog.pl