j o a n n a c o r a p h o t o g r a p h y

Czwartek_28_lutego 2013


Link 28.02.2013 :: 21:50 Komentuj (6)

Zdjęcie z głębokiej szuflady. Czasem warto wstać wcześniej do pracy:)

Muzyka na dziś: Shirley Bassey - Light My Fire
Wtorek_29_stycznia 2013


Link 29.01.2013 :: 20:29 Komentuj (7)

Chciałabym na rower. Bardzo.

Poniżej widok poczyniony podczas jednej z przejażdżek po okolicy - tak widać ode mnie Babią Górę. Ten las widoczny zaraz za tym polem zboża to Rezerwat "Kozie Kąty" o którym pisałam już co nieco TUTAJ i TU. Dalej już tylko Beskid.

Muzyka na dziś: Trevor Green - This must be the place


Piątek_14_grudnia 2012


Link 14.12.2012 :: 21:41 Komentuj (13)

Zdjęcie stare - chyba z wiosny tego roku, kiedy to miałam ochotę wstawać bardzo wcześnie rano i włóczyć się po mokradłach w mojej okolicy.

Muzyka na dziś: The Flying Eyes - Lay with me (Odkryłam, że Jim Morrison zmartwychwstał i ma się całkiem dobrze. Może nie on a jego głos)
Czwartek_6_grudnia 2012


Link 06.12.2012 :: 21:57 Komentuj (3)

Dwa pierwsze zdjęcia pochodzą z okolic Zuberca na Słowacji. Z tej pamiętnej wyprawy, którą przez ten feralny wypadek będę pamiętać do końca życia (ależ to pompatycznie zabrzmiało). Ostatnie zdjęcie to widok na Dolinę Rybiego Potoku.
P.S. Nie przesadziłam z tymi kontrastami?
P.S.II. Wczoraj zmarł Oscar Niemeyer. 104 lata - piękny wiek.

Muzyka na dziś: Bill Withers- ''Ain't No Sunshine'' (Kawałek który przywołuje niesamowicie stare wspomnienia.)
Niedziela_7_października 2012


Link 07.10.2012 :: 20:21 Komentuj (13)

Lubię październik. Chyba najbardziej za tą "polską złotą jesień", na którą czekam cały rok. Moja ulubiona pora roku. Góry wtedy wyglądają cudownie:) Zresztą, góry zawsze wyglądają cudownie. Dziś, patrząc po kamerkach, szczyty na nowo pokrył tymczasowy śnieg.

Trasa zielonym szlakiem do Doliny Pięciu Stawów, przez Świstówkę do Morskiego Oka. Nieco pocztówkowo.

Muzyka na dziś: Paul David i Przyjaciele - Dobry dzień ( TU informacja jakby ktoś chciał akcję wspomóc)


Niedziela_17_czerwca 2012


Link 17.06.2012 :: 14:24 Komentuj (10)

Wyjeżdżam. W zasadzie tylko parę rzeczy wiadomo na ten temat, to że: na motorze, pod namiot i że jedziemy. Gdzie i na ile to się okaże w drodze:) Chciałabym Bieszczady odwiedzić i pewnie to się uda, a Daniel chce nad morze i na Mazury więc pewnie pojawimy się i tam:) Bez planów i organizowania. Pełen spontan. Do zobaczenia po powrocie!

Na zdjęciach ponownie Skawina. Tym razem widziana od strony wschodniej i południowo- wschodniej. Elektrociepłownie Skawina i Hutę Aluminium już znacie z TEGO posta:) To wysokie drzewo na 1-szym zdjęciu to część majątku dworskiego w Korabnikach (obecnie dzielnica Skawiny), w którym często bywał Stanisław Wyspiański. Na pionowym zdjęciu po lewej widoczna jest wieża kościoła pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza (z tym szpiczastym dachem), a na ostatnim zarysowana jest sylweta kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na tle huty.

Muzyka na dziś: Led Zeppelin - Kashmir

Sobota_12_maja 2012


Link 12.05.2012 :: 15:45 Komentuj (21)

Moje okolice - industrialna Skawina z okolicznych wzgórz (widok od strony południowej i południowo-wschodniej). Wieczorami jeżdżę sobie na rowerze po tych pagórkach z aparatem więc próbuję połączyć przyjemne z pożytecznym (aczkolwiek nie wiem które to które). Zdjęcia z raptem 3 dni, wybrane z 2 tygodniowego materiału. Cóż... nie wszystkie zachody są fotogeniczne;] Dwa kominy to Huta Aluminium w Skawinie, trzy to Elektrociepłownia Skawina.

Muzyka na dziś: Beirut - Postcards From Italy

Piątek_13_kwietnia 2012


Link 13.04.2012 :: 23:45 Komentuj (11)

Wyjazd zadziałał motywująco, naprawdę! Efekty w pracy widać co niezmiernie cieszy. Dawno nie miałam takiej ochoty działać z dyplomem i tak widocznych rezultatów. Na chwile obecną wyłączam się z fotografii i wracam do architektury. CAD i MAX się za mną stęsknili. Tak będzie lepiej, a jak nie lepiej to przynajmniej satysfakcja większa.

Na czarno-białych zdjęciach (znowu?!): drzewo w Czarnym Dunajcu (znowu?!) - tym razem z Babią Górą w tle i parę migawek z trasy na Halę Krupową. Koloru nie obiecuję, bo cieszą mnie kontrasty, a jeszcze bardziej dużo czerni:)

Muzyka na dziś: Breakout - Ona poszła inną drogą


Czwartek_12_kwietnia 2012


Link 12.04.2012 :: 23:59 Komentuj (2)

Niestety już wróciłam... Krótko, bo krótko ale za to było cudownie:) Akumulatorki doładowane więc można wziąć się solidnie do roboty. Wypad nie był tak bardzo aktywny jak chciałam ale gdzieś tam udało się wyjść i coś zobaczyć. Włóczenie się po pustych szlakach jest jednym z moich ulubionych zajęć. Jest poza sezonem więc spokój, cisza i zero turystów na trasach - czyli tak jak lubię. Szkoda, że czas ogranicza takie przyjemności...

Zdjęcie na dzisiaj jedno. Drzewo w Czarnym Dunajcu - już dawno chciałam je dopaść z aparatem ale nie było okazji. Teraz się udało.

Muzyka na dziś: George Formby - Riding in the T.T. Races ( Z filmu "Jazda na krawędzi". Jak ktoś lubi motocykle to szczerze polecam ten dokument - niedawno wszedł do kin.)
Poniedziałek_9_kwietnia 2012


Link 09.04.2012 :: 23:09 Komentuj (5)

W sumie nie chwaliłam się wam co u mnie widać na horyzoncie. Wy macie piękne krajobrazy albo miejski zgiełk za oknem, a ja widzę sprzed domu starą Hutę Aluminium w Skawinie. Dwa razy do roku słońce zachodzi centralnie pomiędzy jej kominami. Tak się niestety złożyło, że nigdy nie miałam okazji być tutaj z aparatem kiedy występuje to zjawisko, a jak byłam to niestety pogoda taka, że nawet słońca nie było widać. Udało mi się to upolować tym razem. Prywatnie uwielbiam ten widok. Miło się kojarzy z czasami dzieciństwa i widząc te kominy czuje się "u siebie". Takie to turpistyczne. Wiem;]

Zdjęcie to croop z całości (jakoś teleobiektywy nigdy mnie nie kręciły, a tutaj akurat byłoby jak znalazł) i mocno stemplowane, bo wszędzie są linie napowietrzne;/ Tak to wygląda na Google Street View

A tak po za tym to: jadę! Już jutro z samego rana. Kierunek --> Beskid Żywiecki. Nie ma mnie do odwołania;]

Muzyka na dziś: Leonard Cohen - Show Me The Place (Tak na dobranoc)
Załóż bloga>

___________________

Archiwum

2019
styczeń
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011

______________________

Kategorie

Akt(3)
Architektura(16)
Beauty(8)
Bodybuilders(3)
Dzieci(6)
Fashion(23)
Motocyklowe(4)
Pejzaż(30)
Pinhole(2)
Portret(25)
Przyroda(8)
Publikacje(1)
Reportaż(3)
Ślubne / Pary(7)

______________________

Linki

JOANNA CORA 500PIX
JOANNA CORA BLOGSPOT
JOANNA CORA FAN-PAGE
JOANNA CORA FOTOLOG
JOANNA CORA MAXMODELS
JOANNA CORA WIZUALIZACJE
_________________
500PX
990PX
ARCHADEMIK
BIGPICTURE
BIUROPROJEKT
DENVERPOST
IMAGE-CONSULTING
KAROL CHMURKOWSKI
MARIUSZ BOROWIEC
NAGYITAS
THE ATLANTIC
TOTALLYCOOLPIX

______________________

O mnie / Kontakt

______________________

Księga gości

______________________


Wyślij wiadomość

Poprzednia

Następna

oglądam i polecam: agataszeliga adamkokot annajanas aster bachu blazej-witczak chata wuja freda chochel ciiiii cinemaundressed colorless danielchrzaszcz fajnamama helenaprojektuje hemlighet hemli-w-gorach

intruderownia imm islandia kinu kolczykowokwiatowo lapati lovebeer matii miastokrakow moja-fotografia mypuffs ogien pamietamy plomien pracowniawiewior soho studionavigo syrenigrod szamari wlatu zulaw

Bezprawne wykorzystanie fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących, egzekwowanym na drodze sądowej.______________________________________________________________________________powered by Ownlog.com & Fotolog.pl