j o a n n a c o r a p h o t o g r a p h y

Niedziela_5_lutego 2012


Link 05.02.2012 :: 00:29 Komentuj (9)

Pewien rozdział znowu za mną. Koniec studiowania, koniec mieszkania w Gliwicach i koniec notorycznego podróżowania pociągami tam i z powrotem. W sumie wszystko to będę wspominać z pewnym rozrzewnieniem;]

Na zdjęciach ponownie Nikiszowiec. Tym razem wersja "Polowanie na czerwony samochód". Przykre jest to, że na osiedlu została tylko jedna brukowana ulica. Reszta pokryta asfaltem nie oddaje w pełni tego klimatu, jaki tam panuje.

muzyka na dziś: Frittata - Labirynt ( Krakowska kapela wyłapana z Trójki)


Poniedziałek_6_lutego 2012


Link 06.02.2012 :: 19:21 Komentuj (10)

Siostra poprosiła mnie o parę zdjęć portretowych, bez udziwnień. Poniżej efekty.

modelka & make-up artist: Ola

muzyka na dziś: Breakout - Karate
Środa_15_luty 2012


Link 15.02.2012 :: 11:27 Komentuj (10)

Mój aparat chyba podziękował mi za wieloletnią współpracę. Założyłam wczoraj mojemu Canonowi 350d obiektyw (kitowy), wyczyściłam szkła, wizjer i włączyłam. Parametry mogę ustawić, ostrość manualnie też działa, WB, ISO, przesłona ok, natomiast spust migawki kompletnie nie reaguje. Wciskanie, naciskanie, nic nie daje - zero jakiejkolwiek reakcji na dotyk;/ Miał ktoś podobny problem? Obstawiam, że w najgorszym wypadku padła mi migawka, a w optymistyczniej wersji: spust migawki...

Dodam jeszcze, że aparat nie przebywał ostatnimi czasy na dworze, nie leżał w wilgotnym miejscu - spokojnie przebywał w torbie z akcesoriami. Próbowałam włączać i wyłączać, wyciągać kartę i baterię, ale problem nie znika. Wie ktoś może jak to zdiagnozować samodzielnie czy to migawka czy spust? I ewentualnie naprawić samemu?

Dla odmiany na zdjęciu ja. Moje pierwsze auto. Z morą.

muzyka na dziś: Joe Satriani - Back to Shalla Bal
Czwartek_16_lutego 2012


Link 16.02.2012 :: 14:55 Komentuj (13)

Zacznę może od aparatu - mieliście rację - to spust migawki padł. Co więcej: miał do tego pełne prawo. Sprawdziłam przebieg (za pomogą tego programu) i na liczniku wyświetliło mi się 57 616 "klapnięć". Wczoraj z Danielem usiedliśmy do niego, obejrzeliśmy parę filmów instruktażowych typu: "Jak rozkręcić Canona 350d", "Jak wymienić spust migawki" i zabraliśmy się do sprawdzenia co się złego w środku stało. Bez filmów zapewnie nie znaleźlibyśmy wszystkich śrubek, bo naprawdę poukrywane są w wieku ciekawych miejscach;] Spust okazał się pęknięty i wymaga wymiany. Jak zobaczyłam tą część na własne oczy to teraz już wiem dlaczego ma określoną żywotność. Teraz też już zdaję sobie sprawę z konieczności kontrolowania przebiegu w aparacie i dbania o wymianę niektórych jego części w terminie. Ot tak, by nie być potem zaskoczonym. Jako, że nie udało mi się dostać w Krakowie zamiennej części (dopiero niezawodne allegro pomogło) spust przemyliśmy (w sumie powinno być "Daniel przemył" ale lubię wyobrażać sobie, że brałam w tym aktywny udział) płynem do kartridży i założyliśmy ponownie. Spust zaskoczył! I póki co działa. Kwestia czasu kiedy padnie znowu więc jak tylko brakująca część przyjdzie to czeka nas powtórka zadania.

I taki wniosek na koniec: spust do migawki kosztował mnie na allegro z przesyłką 29 zł. Czas pracy nad wymianą tego elementu to ok 2,5-3h. Co więcej: nie trzeba mieć do tego jakiś wyjątkowych umiejętności (odkręcanie śrubek, odpinanie pasków i niewiele lutowania) - potrafi to zapewne każdy facet. Przy wsparciu paru filmików i odrobinie cierpliwości jest to w stanie zrobić KAŻDY. Cena naprawy lub wymiany tego w salonie foto-napraw to od 250-600zł i czas oczekiwania 2-3 dni. Zdecydowanie zawyżona kwota. No ale na czymś muszą zarabiać...

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda spust migawki i jaki to drobny element to dołączam zdjęcie;]Druga sprawa - dałam słowo Żuławowi, że wezmę się solidnie za mój projekt fotograficzny mający na celu uwiecznienie bardziej wartościowych budynków w mojej okolicy. Więc zaczynam swój cykl. Na pierwszy ogień idzie budynek mieszkalny przy ulicy Mickiewicza w Skawinie.

Obiekt zlokalizowany jest przy Drodze Krajowej nr 44 łączącej Kraków z Oświęcimiem. Zwrócony jest elewacją frontową w kierunku północnym, równolegle do linii zabudowy i osi drogi. Jest to budynek jednokondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem nieużytkowym. Murowany z cegły pełnej, na rzucie prostokąta z reprezentacyjnym gankiem wejściowym od strony północnej. Budynek przekryty dachem dwuspadowym, symetrycznym, z kominami w osi kalenicy. Pokrycie dachowe stanowi dachówka w kolorze szaro-pomarańczowym. Elewacja frontowa pięciu-osiowa, symetryczna. Zewnętrzne osie, na których znajdują się okna z obramieniami klasycyzującymi z rzeźbieniami w kluczach (w formie maszkaronów), zbliżone do siebie. Nad oknami niewielki gzyms wieńczący oraz  podwójne okrągłe otwory wentylacyjne od poddasza. Oś główna podkreślona jest niewielkim ryzalitem oraz drewnianym gankiem wejściowym, w kolorze naturalnym,  łączącym cechy rabczańskie i podkrakowskie, przekryty dwuspadowym dachem o niewielkim spadku. Ganek symetryczny, z wejściem od strony wschodniej. Narożniki obiektu boniowane. Ściany tynkowane na kolor beżowy.

Tyle formalnego podejścia, a teraz nieco luźniejsze. Zawsze zachwycałam się tym drewnianym gankiem i jest to "miłość" od pierwszego wejrzenia. Niestety niszczeje on systematycznie i w dużej mierze jest to spowodowane drogą krajową przebiegającą w odległości ok. 1,70 m od jego ścian (dla niedowiarków - mapa). Tiry jadące od Krakowa do Wadowic, Oświęcimia, Andrychowa, Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna i na Czechy, tłuką się tą drogą, powodując drgania i osiadanie pyłu na budynku. Czy to się zmieni? Podobno tak. Kwestia tylko kiedy? W planach jest obwodnica Skawiny mająca na celu wyeliminowanie ruchu tranzytowego z miasta ale niestety inwestycja jest na razie wstrzymana do 2015 roku. Dlaczego? Cóż... jest to sprawa dość pilna i wzbudzająca szereg kontrowersji w moim mieście. Z zasłyszanych plotek (mogę się mylić) wygląda to tak: GDDKiA zobowiązało się wybudować obwodnicę pod dwoma(?) warunkami. Pierwszy: gmina zbuduje jeden odcinek z własnych funduszy (gmina wypełniła zobowiązanie), a drugi: Kraków dostanie Euro 2012. Gdyby tak się stało inwestycja stałaby się priorytetową, bo wiadomo euro=turyści=ruch na trasie Kraków-miasto papieskie. Niestety jak wiadomo Kraków nie dostał tej możliwości, by rozegrano tu mecz w ramach Euro, a inne inwestycje w kraju okazały się bardziej pilne niż jakaś tam obwodnica małej mieściny... Póki co nic się nie zmieni w najbliższym otoczeniu tego budynku. Swojego czasu ganek był też porośnięty, a raczej zarośnięty dzikim winem. Miło było zobaczyć, że w końcu właściciele naprawili dach nad gankiem i wyrwali te pnącza.

Tak ten budynek wygląda na Google Street View

muzyka na dziś: Marek Grechuta - W dzikie wino zaplatani


Niedziela_19_lutego 2012


Link 19.02.2012 :: 21:24 Komentuj (12)

Historię Dampera przedstawiałam wam pokrótce w tym poście. Tak prezentuje się 200 dni później;] Kolejne strzyżenie czeka nas na wiosnę. Zdjęcia mają charakter poglądowy, a nie artystyczny.

Przy okazji: aparat już po wymianie spustu migawki. Działa lepiej niż dawniej;]

muzyka na dziś: Sting - Englishman In New York ( Z dedykacją dla nocnyM)
Wtorek_21_lutego 2012


Link 21.02.2012 :: 15:08 Komentuj (9)

Pomimo naprawy aparatu rozważam zakup Canona 60d. Trzeba coś zmienić żeby nudno nie było;]

Modelka: Julia (którą serdecznie przepraszam, że tyle musiała czekać na zdjęcia)

Muzyka na dziś: "Skrzypce" ( Znalezione w sieci. Podobno jest to utwór Republiki "Sexy Doll" wykonany przez Kwartet Śląski)
Czwartek_23_lutego 2012


Link 23.02.2012 :: 20:16 Komentuj (2)

Dzisiaj miałam sesję z bardzo sympatyczną i uśmiechniętą Karoliną. Jest bardzo młodziutka ale zaskoczyła mnie swoim profesjonalnym podejściem do pozowania. W przyszłą sobotę będzie można zobaczyć ją na wybiegu na pokazie mody odbywającym się w lokalu "Panorama" (ul. Zwierzyniecka 50, nad DH "Jubilat"/ Kraków) pod hasłem "Panorama ciała" (wstęp wolny).

model & make-up artist: Karolina Kornecka

muzyka na dziś:
Jarosław Śmietana - When I fall in love


Sobota_25_lutego 2012


Link 25.02.2012 :: 00:56 Komentuj (5)

Wpadłam w wir sesji zdjęciowych więc chwilowo poza ładnymi modelkami na blogu nie będzie nic ciekawego do poczytania. Nadal zachwycam się efektami współpracy z Karoliną.

model & make-up artist: Karolina Kornecka

muzyka na dziś: Happysad - Taką wodą być
Niedziela_26_lutego 2012


Link 26.02.2012 :: 00:09 Komentuj (6)

Cztery portrety czyli ostatnia seria zdjęć z Karoliną, którą serdecznie polecam do współpracy. Zdecydowanie jest kobietą o wielu twarzach. Mi osobiście najbardziej podoba się w tym najdelikatniejszym wydaniu.

[Edit: Nie macie wrażenia, że "mydło" wychodzi na tych zdjęciach? W pełnym wymiarze ostrość jest ok. Po zmniejszeniu wyostrzam i na kompie jest ok, a po wrzuceniu na bloga zdjęcia wydają mi się nieostre;/ Ma ktoś na to jakąś receptę?]

model & make-up artist: Karolina Kornecka

Muzyka na dziś: Northern Kings - Nothing compares to you (Cover: Prince & The Family bardziej znany za sprawą Sinead O'Connor - tym razem w wydaniu wokalistów z fińskich kapel metalowych. Polecam)


Wtorek_28_lutego 2012


Link 28.02.2012 :: 23:42 Komentuj (9)

Jakaś czarną serię mam. Jak to u mnie bywa "nieszczęścia nie chodzą parami tylko stadami". W zeszłym tygodniu spust migawki mi padł - zdarza się, miał prawo. Dziś dopiero wtorek, a już marzę żeby ten tydzień się skończył bez większych strat. W tą niedziele rozwaliłam rowerek stacjonarny (nie, nie załamał się pode mną;]) - urwałam kierownicę (Daniel skomentował: "Przerąbane. Nie będziesz miała jak kierować"). Wczoraj rozbiłam okulary, a dziś obiektyw;/ Hattrick można by rzec. Boje się jutro wstawać z łóżka, bo jeszcze znowu coś rozwalę. Zamówiłam już nową 50mm f/1.8. Stara się do niczego nie przyda: pękła na dwie częsci i poprzerywały się wszystkie układy jakie łączyły obudowę z wnętrzem. Lubiłam ją. Bardzo. Okulary zaniosłam do naprawy - na szczęście pan był na tyle miły, że przekłamał nieco w papierach i uda się je jeszcze to na gwarancji zrobić. Ehhhh.... Nie ma to jak być totalną niezdarą.

[Edit 4_marca_2012: Tak... tydzień skończył się już bez większych strat ale i bez większych sukcesów - zdecydowanie na duuuży minus i trochę kasy w plecy. Pożalić się muszę na modelki (liczba mnoga użyta nieprzypadkowo). Z jedną uroczą niewiastą umawiałam się tydzień czasu na sobotę, po to by o godzinie 22 w piątek mi napisała: "Sorry, umówiłam się z instruktorem jazdy na jutro i nie dam rady"!!? I weź tu nie przeklinaj. Cóż było zrobić: odwołałam wizażystkę i miałam wolny dzień na wkurzanie się na nieodpowiedzialność. Kolejna modelka, z którą miałam ustalone wszystko na niedziele (poza godziną przyjazdu do mnie), nie odezwała się do mnie od piątku, mimo, że wysłałam parę wiadomości przez różne serwisy. Może nie byłoby to takie dziwnie gdyby nie to, że cały czas dodawała aktywnie wpisy na facebooku... Nie wiem czy to ze mną jest coś dziwnego czy ludziom się w główkach poprzewracało, że nie potrafią uszanować czyjegoś czasu? Od tego tygodnia mam zasadę: "Sesja odwołana nie zostaje przełożona na inny termin". Koniec. Mam dość niesubordynacji i nieszanowania mojego wolnego czasu. Albo pracuję z ludźmi odpowiedzialnymi, którzy chcą albo w ogóle. Nie ma pomiędzy. Koniec żalenia się.]

Na zdjęciu Damper - efekt uzyskany przypadkowo. Odpaliłam aparat i miałam manual z dłuższym czasem ustawiony. Ostrzyłam na oczy, a gdy pies zaczął głową kręcić wyszło takie coś.

Muzyka na dziś: Nightwish - The Islander
Załóż bloga>

___________________

Archiwum

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011

______________________

Kategorie

Akt(3)
Architektura(16)
Beauty(8)
Bodybuilders(3)
Dzieci(6)
Fashion(23)
Motocyklowe(4)
Pejzaż(30)
Pinhole(2)
Portret(25)
Przyroda(8)
Publikacje(1)
Reportaż(3)
Ślubne / Pary(7)

______________________

Linki

JOANNA CORA 500PIX
JOANNA CORA BLOGSPOT
JOANNA CORA FAN-PAGE
JOANNA CORA FOTOLOG
JOANNA CORA MAXMODELS
JOANNA CORA WIZUALIZACJE
_________________
500PX
990PX
ARCHADEMIK
BIGPICTURE
BIUROPROJEKT
DENVERPOST
IMAGE-CONSULTING
KAROL CHMURKOWSKI
MARIUSZ BOROWIEC
NAGYITAS
THE ATLANTIC
TOTALLYCOOLPIX

______________________

O mnie / Kontakt

______________________

Księga gości

______________________


Wyślij wiadomość

oglądam i polecam: agataszeliga adamkokot annajanas aster bachu blazej-witczak chata wuja freda chochel ciiiii cinemaundressed colorless danielchrzaszcz fajnamama helenaprojektuje hemlighet hemli-w-gorach

intruderownia imm islandia kinu kolczykowokwiatowo lapati lovebeer matii miastokrakow moja-fotografia mypuffs ogien pamietamy plomien pracowniawiewior soho studionavigo syrenigrod szamari wlatu zulaw

Bezprawne wykorzystanie fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących, egzekwowanym na drodze sądowej.______________________________________________________________________________powered by Ownlog.com & Fotolog.pl